AND THE WINNERS ARE......
Rookies of the Year
OSL South Region West Gino Giammattolo Universe FC
OSL South Region South Boris Vurdelija Oakville Hrvat
OSL Central Region Central Andy Quintanilla Vaughan Azzurri
OSL Central Region East Tyler Dongen Toronto Blues
OSL Provincial West Jeff Alves PCC Mississauga
OSL Provincial East Jerome Baker G.S. United
Goalkeepers of the Year
OSL South Region U21 Daniel DeBattista Dixie Athletics
OSL Central Region U21 Mckenzie Smith  West Rouge
OSL Provincial West U21 Josh Groot, Scott Shewfelt FC London
Aaron McMurry
OSL Provincial East U21 Myles Drakes Unionville Milliken
OSL MJ District West Yusuf Alam Zeta PSI FC
OSL MJ District East Kostas Viglatizis Panathinaikos
OSL South Region West Marko Mijic, Brian Nunez Mississauga Portofino
OSL South Region South Paul Holjak Club Italia Juventus
OSL Central Region Central Michael Scavone Vaughan Azzurri
OSL Central Region East Brent Martin Scarborough Azzurri
OSL Provincial West Evans Owusu, Matthew Volsis Blackstar FC
OSL Provincial East Dave Ragno G.S. United
Leading Goal Scorers
OSL South Region U21 Ian Wolfe Caledon FC
Jonathan Costa Dixie Atletics
OSL Central Region U21 Danny Lopez West Rouge
OSL Provincial West U21 Andrew Little PCC Supersonics
OSL Provincial East U21 Dena Iezady Unionville Milliken
OSL MJ District West Perry Akenten Rest of the World FC
OSL MJ District East Kashiff DeJonge Pickering Power Green
OSL South Region West Krzysztof Bajewicz Lakeshore United
OSL South Region South Petar Vurdelja Oakville Hrvat
OSL Central Region Central Mattia Catarra FC Inter Wolves
OSL Central Region East Franco Turone Peterborough City 
OSL Provincial West Jeff Alves PCC Mississauga
OSL Provincial East Vince Petrasso Woodbridge Sora Strikers
MVP of the Year
OSL South Region U21 Jonathan Costa Dixie Athletics
OSL Central Region U21 Christian Samaniego Sigma FC
OSL Provincial West U21 Steven Miller FC London
OSL Provincial East U21 Jamie Baker Unionville Milliken
OSL MJ District West Adrain Daniel Rest of the World FC
OSL MJ District East Isuf Hysenaj Panathinaikos
OSL South Region West Panagiotis Koumoulas Universe FC
OSL South Region South Antonio Stranges Club Italia Juventus
OSL Central Region Central Daniel Gianasi Richmond Hill Madrid
OSL Central Region East Damian Hoyte G.S. United
OSL Provincial West Jason Sousa PCC Mississauga
OSL Provincial East Jonathan Westmass G.S. United
Under 21 Cup Sigma FC
Best Disciplined Team Red Star
Ontario Cup Champions & Toronto Celtic
Canadian National Bronze Medalists
Coaches of the Year
OSL Under 21 Alexandr Sikov Unionville Milliken
OSL Multi Jurisdictional Lucky Boothe Panathinaikos Toronto
OSL Regional Anthony Notarianni Club Italia Juventus
OSL Provincial  George Trikkas G.S. United 
OSL DIVISION WINNERS
Runners Up Champions
OSL South Region U21 Bryst FA Dixie Athletics
OSL Central Region U21 Unionville Milliken Sigma FC
OSL Provincial East U21 Ajax Admirals Unionville Milliken
OSL Provincial West U21 North Mississauga SC Forest City London
OSL MJ District East Toronto Vasas  MJ District East Champions & 
Pickering Power Green George Finnie Cup Champions
Panathinaikos Toronto
OSL MJ District West Zeta PSI FC Rest of the Wold FC
OSL South Region West Mississauga Portofino Universe FC
OSL South Region South HNK Oakville Hrvat South Region South Champions & 
T&D Cup Champions
Club Italia Juventus
OSL Central Region Central Vaughan Azzurri Richmond Hill Madrid
OSL Central Region East Toronto Blues G.S. United
OSL Provincial West Caledon FC PCC Mississauga
OSL Provincial East Ulster Thistle Provincial East Champions,
Provincial Playoff Champions &
OSL Cup Champions, Quebec Ontario Cup Champions
G.S. United 
© 2017, OSL  | privacy
login  
forgot password?