2013 Ontario Soccer League
Annual Awards Banquet
Rookies of the Year
OSL South Region David Suchodolski Wisla United
OSL Central Region Central Sherwayne Charles Gold Line FC
OSL Central Region East Luke Morrison Scarborough City
OSL South Premier Maxim Preocanin Hamilton Serbians
OSL Central Premier Brady Karpowicz Panathinaikos Toronto FC
OSL Provincial Elite Chris Mannella Toronto FC Academy
Goalkeepers of the Year
Under 21 South Region Carter Grant North Mississauga
Under 21 Central Region Max Zaikos Wexford Hi Profile
Under 21 Provincial West David Igreja Sigma FC
Kenneth Viegas
Under 21 Provincial East Amir Jomehri Unionville Milliken
MJ District East Erik Allen Queens Park Rangers
MJ District West Victor Azevedo Sporting Toronto
South Region Justin Guy Guelph Rangers
Central Region Central Peyman Beheshtipour Gold Line SC
Central Region East Kevin Christie GS United
South Premier Dimitrius Triantafillou Hamilton Sparta
Central Premier Varlokostas Sotiri Vaughan Azzurri
Provincial Elite Matthew Grant Caledon FC
Cosimo D'Agostino
Leading Goal Scorers



Under 21 South Region Kyle Laborde North Toronto
Under 21 Central Region Shaquille Agard Malvern/West Indies United
Under 21 Provincial West Moe Babouli Dixie Athletics
Under 21 Provincial East Kaine Moar Unionville Milliken
MJ District East Colin Keay Queens Park Rangers
MJ District West Mirsadeghi Mahmoud Persepolis
South Region Frankie Luzi Guelph Rangers
Central Region Central Mahyar Kohbad Gold Line SC
Central Region East Oshane Hylton Peterborough City
South Premier Darren Chambers Ebony Jrs
Central Premier Sevin Youzeir Panathinaikos Toronto
Provincial Elite Adrian Pena Toronto FC Academy
MVP of the Year
Under 21 South Region Michael Vigna North Mississauga SC
Under 21 Central Region Emile Saimovici Malvern/West Indies United
Under 21 Provincial West Cyle Larin Sigma FC
Under 21 Provincial East Derek Cornelius Unionville Milliken
MJ District East Colin Keay Queens Park Rangers
MJ District West Steven Pereira Sporting Toronto
South Region Frankie Luzi Guelph Rangers
Central Region Central Phillip Behome Armour Heights
Central Region East Joshua Elgeti Peterborough City
South Premier Nenad Blagojevic Hamilton Serbians
Central Premier Chris Turner Vaughan Azzurri
Provincial Elite Mike Pennino Caledon FC
Best Disciplined Team Zeta PSI FC
George Finnie Cup Toronto Irish FC
Frank Docherty Cup Universe FC
Coaches of the Year
OSL Under 21 Bobby Smyrniotis Sigma FC
OSL Multi Jurisdictional Blair Quigley Queens Park Rangers
OSL Regional Edward A. Nagy Armour Heights
OSL Regional Premier Patrice Gheisar Vaughan Azzurri
OSL Provincial Elite Steve Hill Caledon FC
OSL DIVISION WINNERS
Runners Up CHAMPIONS
Under 21 South Region North Toronto North Mississauga
Vaughan SC
Under 21 Central Region Wexford Hi Profile Malvern/West Indies United
Under 21 Provincial West Dixie Athletics Sigma FC
Under 21 Provincial East Under 21 Cup Champions Unionville Milliken
G.S. Power
MJ District East Artemisium FC Queens Park Rangers
Oshawa Turul
MJ District West Persepolis Sporting Toronto
South Region Wisla United Guelph Rangers
Central Region Central R.H. Goldline FC Armour Heights
Central Region East Scarborough City Peterborough City
South Premier Hamilton Sparta Hamilton Serbians
Central Premier Panathinaikos Toronto FC Vaughan Azzurri
Provincial Elite Toronto FC Academy Provincial Elite and
OSL Cup Champions
CALEDON FC
© 2017, OSL  | privacy
login  
forgot password?